Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Maciej |  2013-02-17
Mam problem z lisem. Bardzo często podchodzi pod zabudowania, ostatnio widziałem go osobiście pod samą chlewnią. Boje się że może być wściekły, dlatego nie boi się ludzi i tak blisko podchodzi. Czy są jakieś służby odpowiedziale za usuwanie ...

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Maria  |  2018-03-07, 14:36:05
Lis polarny (Alopex lagopus) Łac. Alopex lagopus Występowanie Lisa polarnego, który jest poszukiwany dla wspaniałego futra, ogranicza się do dalekiej północy, a w Europie do północnej części Skandynawii. Suknia zimowa Lisa polarnego jest barwy białej lub szaroniebieskiej (suknia szaroniebieska jest bardziej ceniona). Aby przeżyć mroźną i długą zimę tych okolic, lis polarny wytwarza w ciepłych miejscach bardzo grubą podskórną warstwę tłuszczu. Jest ona zapasem energetycznym a także izolacją ciepła. Zimowa suknia jest gęstsza oraz dłuższa niż letnia, stanowi to formę sezonowej ochrony, ogranicza do maksimum stratę ciepła. Podczas krótkiego lata Lis polarny poluje na małe gryzonie (lemingi), zające polarne i pardwy. Zajada także jaja, padlinę, odchody niedźwiedzi polarnych, pod koniec lata żywi się jagodami. Zbliża się do siedzib ludzkich z których kradnie żywność oraz porywa zwierzęta inwentarskie.


Dodaj komentarz

Autor:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 10 ->