Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Maciej |  2013-02-17
Mam problem z lisem. Bardzo często podchodzi pod zabudowania, ostatnio widziałem go osobiście pod samą chlewnią. Boje się że może być wściekły, dlatego nie boi się ludzi i tak blisko podchodzi. Czy są jakieś służby odpowiedziale za usuwanie ...

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Maria  |  2018-03-07, 14:38:11
Lis polarny Informacje hodowlane WYGLĄD Lis polarny jest mniejszy od lisa rudego, różni się od niego krótszymi uszami, pyskiem oraz ogonem. Różnice te są wynikiem przystosowania się lisa polarnego do terenów pokrytych śniegiem i lodem. Zimowa suknia jest gęstsza oraz dłuższa niż letnia, stanowi to formę sezonowej ochrony, ogranicza do maksimum stratę ciepła. Długość ciała wynosi 50-65 cm, ogon jest tej samej barwy co reszta ciała, mierzy on 28-32 cm. Masa ciała to 4.5 kg do 8 kg. Biały lis jest prawie niewidoczny w zimowym (śnieżnym) krajobrazie. Jedynie czarne oczy oraz pyszczek mogą go zdradzić. Suknia letnia jest barwy brunatnej z białymi plamkami, które są oznakami mutacji widocznymi wiosną i jesienią. ROZMNAŻANIE Lisy polarne rozmnażają się w marcu. Ciąża trwa 45 dni. Samica rodzi od 4 do 8 szczeniąt, które są pokryte gęstym futrem. Młode zaczynają widzieć po upływie 14 dni. Jako zwierzę społeczne, lisy polarne żyją w małych koloniach.


Dodaj komentarz

Autor:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 13 ->