Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Maciej |  2013-02-17
Mam problem z lisem. Bardzo często podchodzi pod zabudowania, ostatnio widziałem go osobiście pod samą chlewnią. Boje się że może być wściekły, dlatego nie boi się ludzi i tak blisko podchodzi. Czy są jakieś służby odpowiedziale za usuwanie ...

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Pułapki na kuny

Galeria zdięć
Filmy
Komentarze

Pułapki na kuny

W walce z kunami najlepiej sprawdza się pułapka żywochwytna (klatka zapadkowa). Pułapkę umieszczamy w miejscu gdzie kuna przebywa albo na jej ścieżkach wędrówkowych (takie miejsce możemy poznać po odchodach szkodnika).
Łapacza nie powinniśmy dotykać zbyt często, ponieważ kuna (dzikie zwierzę) ma bardzo dobry węch i może na niej wyczuć zapach człowieka który zostaje na pułapce przez długi czas.
Jest wiele rodzajów pułapek żywolownych do łapania małych i średnich ssaków.
Do odłowu kun oraz łasic możemy stosować każdy dostępny rodzaj klatki żywołownej.
Najważniejsze jest to aby łapacz posiadał dobry mechanizm zatrzaskowy. Konstrukcja powinna być solidna (ważna jest grubość kraty).
Przynętą na kunę może być jej standardowe pożywienie np. żywe pisklę, jednak jeśli jest to dla nas za bardzo drastyczny sposób możemy użyć jako przynęty kurze udko.
Jajo kurze-surowe w skorupce- jest najlepszą metodą i najszybszą, nie popsuje się a dodatkowo jest przysmakiem naszego szkodnika - kuny.
Do łapania kun powinno się używać klatek sprawdzonych i pewnych. Na kuny można także stosować pułapki żywołówki przelotowe tzn. z podwójną zapadnią.
Gdy kuna znajdzie się w środku pułapki możemy z dwóch stron opuścić zapadnie tunelu. Kuna zostaje w środku bez żadnej drogi ucieczki.

Galeria zdjęć 

Filmy 

Kuna w klatce żywochwytnej

Młoda kuna w klatce żywochwytnej


Komentarze (1)

skunks | milo  |  2017-11-13, 17:46:15
od razu utylizacja tego szkodnika!!


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 10 ->